Mistrzostwa MTB w Głazie

I Memoriał Marka Malika
2015-10-11 16:38

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zawodach MTB o Puchar Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi odbyły się w ostatnią niedzielę na terenach leśnych w Głazie. Do rywalizacji we wszystkich kategoriach przystąpiło ponad 70 młodych zawodników z różnych rejonów Polski. Zawody będące jednocześnie pierwszym memoriałem im. Marka Malika były dedykowane głównie kolarzom z woj. łódzkiego oraz świętokrzyskiego. – Na waszym terenie fajnie funkcjonuje klub, który się prężnie rozwija. Stwierdziliśmy, że jest to dobra okazja do powierzenia mu organizacji tego wydarzenia. Za miesiąc macie maraton niepodległościowy, my chcemy współpracować przez dłuższy okres – zapewnia Arkadiusz Jałowski, prezes Zarządu Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi. – Osoby, które tutaj współpracują są bardzo zaangażowane. Trasa jest wytyczona oraz przygotowana bardzo solidnie, mogę powiedzieć że na „piątkę”. Cieszmy się, że zaangażował się to miejscowy samorząd oraz ośrodek wczasów dziecięcych.

Jeden z organizatorów, Robert Zych z Towarzystwa Sportowo – Rowerowego zdradził nam, że trasa od początku do końca została przygotowana przez rodziców zawodników. – Jej głównym pomysłodawcą był Tomek Zawierta. Pomagali nam rodzice Mikołaja, Konrada. To są zawody dla osób z licencją PZKOLu, to już wyższa forma ścigania. Cieszy nas to, że po dwóch latach  przygody z naszą szkółką jesteśmy już zauważeni w okręgu. Przyjeżdżają do nas kluby z całego województwa. Wystartowało ponad 70 zawodników w kategoriach: żaczki i żaki, młodzik, młodziczka, junior i junior młodszy.

Sportowa impreza dodatkowo została przez organizatorów nazwana pierwszym memoriałem im. Marka Malika. Przedsiębiorca z Pieczysk przez ostatnie lata wspierał działalność szkółki oraz lokalnego sportu. – Bardzo cieszymy się, że rodzina pana Marka zgodziła się na to, aby taki memoriał mógł się odbyć. Dla najlepszej drużyny został ufundowany puchar całych zawodów. Rodzina pana Marka jest z nami, wspiera nas, bardzo się cieszymy.

Mistrzostwa wsparł również samorząd gminy Galewice. – Teren mamy wspaniały, takie inicjatywy zawsze należy popierać. Mnie osobiście cieszy to, że startuje tak wielu młodych zawodników – nie krył wójt Marian Wojcieszak. – Kilka lat temu odbywał się tutaj podobny wyścig, już teraz czekamy na kolejne.

Patryk Hodera

fot. Ryszard Zych

 

PODSUMOWANIE ORGANIZATORA

 

Mistrzostwa Makroregionu Młodzików - OKAZALIŚMY SIĘ MAŁO GOŚCINNI

Już za nami MMM woj.łódzkiego i świętokrzyskiego - zawody zorganizowane przez OZKOL w Łodzi oraz TSR WIERUSZÓW, przy wydatnej pomocy Ośrodka Wczasów Dziecięcych w Głazie i wójta Galewic . W sumie na starcie ok.70 zawodników, zimno ale słonecznie, w sam raz na rywalizację.

Zjechały kluby z całego łódzkiego, byli też sąsiedzi z Bralina ze swoją szkółką kolarską, podopieczni Darka Drelaka zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

W rozmowach z kolegami trenerami dało się odczuć zadowolenie z poziomu przygotowanej trasy, której projektantem był Tomek Zawierta a w budowie której pomagali ojcowie  Bartka, Mikołaja i Konrada, oczywiście nie sposób pominąć Dominika Zawiertę, który dopieszczał szczegóły trasy. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję.

Start naszej szkółki był udany a nawet bardzo udany.

W kat. ŻAK

Bartosz Sułot – 3miejsce

Bartosz Bryłka- 3miejsce/klasyfikacja niezrzeszony/

Kat. młodziczka

Patrycja Zawierta - 2 miejsce

Magda Zawierta - 3 miejsce

Zuzanna Zych - 7 miejsce

Kat. młodzik

Konrad Bryłka - 3 miejsce

Mikołaj Drobnik - nie ukończył z powodu defektu roweru

Kat. junior

Dominik Zawierta - 2 miejsce

W klasyfikacji drużyn MMM- zgarniamy pierwsze miejsce

W  I Memoriale im. Marka Malika – puchar dla najlepszej drużyny zawodów ufundowany przez rodzinę p. Marka odebrała z rąk p. Agaty Malik …ekipa TSR WIERUSZÓW.Ten puchar ma dla nas ogromne znaczenie i cieszymy się, że to właśnie my go zdobyliśmy. To swoiste podziękowanie za pomoc  i serce, które okazał nam p.Marek. Wielkie dzięki dla rodziny, która  dzisiaj była z nami na tych zawodach. Dziękujemy.

Tyle dobrych wieści na gorąco, wkrótce zdjęcia i pewnie filmy, bo „NA OPAK TV” było z nami cały dzień i mają tyle materiału, że nie wiem kiedy go „ogarną”.  Też dziękujemy. Robicie bardzo fajną robotę Piotrek.

 

Robert Zych /TSR WIERUSZÓW/

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę