Tugazeta

Mistrzostwa Europy na Litwie

Na miejscu zawodnicy z gminy Sokolniki
2017-09-25 12:56
Od 4 do 10 września odbyły się Mistrzostwa Europy w biegach na radioorientację sportową na południu Litwy w miejscowości uzdrowiskowej Druskininkai. Nie zabrakło tam reprezentantów gminy Sokolniki. 
 
W zawodach uczestniczyło ok. 300 zawodników z 24 krajów Europy oraz gościnnie zawodnicy z Australii. Gminę Sokolniki reprezentowali zawodnicy z UKS GROM Sokolniki: Justyna Garczarek, Wiktor Żuraw, Bartosz Musiała i Hubert Musiała. Startowali w sprincie, foxoringu i dwóch biegach klasycznych, pokonując dystanse o zróżnicowanej długości. Zawodnicy biegali po lasach z mapą, kompasem i odbiornikami radiowymi, które pracowały na częstotliwościach 3,5 MHz i 144 MHz, znajdując punkty (lisy) w miejscach gdzie ukryte były nadajniki. 
 
- Serdecznie gratulujemy Justynie i Hubertowi, którzy zajęli 14 miejsce w sprincie. Gratulujemy również reszcie zawodników klubu, którzy ulokowali się w pierwszej dwudziestce. Jesteśmy dumni z osiągnięć młodych sportowców. Choć nie stanęli na podium, to po raz kolejny, przyczynili się do tworzenia, bogatej już historii klubu UKS GROM w biegach na radioorientację sportową. Wyjazd uczestników odbył się dzięki pomocy finansowej Gminy Sokolniki - poinformował Urząd Gminy. 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę