Ministerstwo chce wprowadzić zakaz wyprzedzania się przez samochody ciężarowe

POLSKA
2023-05-23 19:43
Ministerstwo chce wprowadzić zakaz wyprzedzania się przez samochody ciężarowe

Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić zakaz wyprzedzania się samochodów ciężarowych na autostradach i drogach szybkiego ruchu. 

- Chcemy, żeby ustawa była jak najszybciej przyjęta przez Sejm, jak najszybciej trafiła do Senatu i jak najszybciej zaczęła obowiązywać - przekazał Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury. 

- To jest problem przede wszystkim bezpieczeństwa, gdyż dopuszczalna prędkość samochodu osobowego na autostradzie to 140 kilometrów na godzinę, a samochodu ciężarowego to 80 kilometrów na godzinę. Bywa wiele takich przypadków, kiedy to w ostatniej chwili ciężarówka zjeżdża na lewy pas, w czasie gdy może nim się poruszać samochód osobowy z prędkością 140 kilometrów na godzinę, czyli o około 60 kilometrów wyższą - zauważył Adamczyk.

/Na podstawie PAP/

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę