Tugazeta

Miliony na infrastrukturę

GMINA ŁUBNICE
2017-07-31 11:24
Prawie 4 mln zł zostanie zainwestowanych na terenie gminy Łubnice. Urząd Gminy w kolejnych 3 latach będzie realizował przebudowę sieci wodociągowej w Dzietrzkowicach, Łubnicach i Wójcinie. Zadanie będzie połączone z położeniem kilkusetmetrowego odcinka kanalizacji w Wójcinie. 
 
Gmina Łubnice postarała się o zewnętrzne środki w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. To prawdziwy zastrzyk gotówki, ponieważ udało się załapać na ponad 1,9 mln zł dofinansowania. - Nasz wniosek został dobrze oceniony, znalazł się na 33. miejscu - cieszy się wójt Henryk Ciosek. - Pod koniec lipca została podpisana umowa na realizację tego zadania. Całość przedsięwzięcia opiewa na 3,8 mln zł. Mamy nadzieję skorzystać ze zwrotu vat-u. Możemy uruchomić rezerwę budżetową w postaci wolnych środków z 2016 r. 
 
Tak ważne zadanie zostanie podzielone na 3 kolejne lata. Inwestycja rozpocznie się w Dzietrzkowicach. - Będzie to od niedawno oddanej do użytku stacji uzdatniania wody - uzmysławia wójt Ciosek. - Kolejnym punktem będzie odcinek od Łubnic do Wójcina i w samym Wójcinie wszystko ma zakończyć się w 2019 r. W tym czasie będziemy mogli zlikwidować miejscową stację uzdatniania wody, której pozwolenie kończy się w 2018 r. 
 
Mieszkańcy będą przyłączani do sieci podczas trwania kolejnych etapów. Cały odcinek to ponad 5 km. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę