Tugazeta

Mikołajki w ZSCKR

LUTUTÓW
2021-12-09 08:44

Mikołajki – to tradycyjna, polska nazwa święta ku czci Świętego Mikołaja, biskupa Miry, które obchodzimy 6 grudnia. Do XIX wieku był to na ziemiach polskich dzień wolny od pracy. Od średniowiecza w wigilię tego dnia Święty Mikołaj przynosił dzieciom prezenty.

6 grudnia 2021 r. Święty Mikołaj zawitał również do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie. W towarzystwie dwóch śnieżynek Mikołaj rozdawał prezenty uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, bo obdarowanym lubi być każdy, niezależnie od wieku. W tym dniu również roiło się od czerwonych czapek i czapeczek, a to za sprawą ogólnoszkolnej akcji „Dzień koloru”.

Święty Mikołaj po zakończonej wizycie w ZSCKR wpadł na kilka chwil do naszych wieloletnich przyjaciół z Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie. Zaskoczenie pracowników było ogromne, którzy przyjęli niezapowiedzianego gościa bardzo serdecznie i z ogromnym entuzjazmem.

Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Pamiętajcie, każdy może zostać Świętym Mikołajem nie tylko od święta.

Renata Przezak

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę