Mieszkańcy apelują do starosty

List do redakcji
2016-12-16 09:34

Mieszkańcy ulicy A. Zawadzkiego w Wójcinie zwracają się z prośbą o budowę chodnika na wymienionej ulicy. Nasza ulica liczy 100 mieszkańców, w tym dzieci oraz osoby niepełnosprawne.

Apelujemy o bezpieczne poruszanie się po naszej ulicy, ponieważ znajdują się przy niej trzy firmy transportowe, do których samochody dojeżdżają docelowo i wyjeżdżają w trasę.  

Ze względu na bezpieczeństwo i życie ludzkie, co jest największą wartością, chodnik ten jest bardzo potrzebny.                                                                                                                     

Na zebraniach wiejskich temat ten był poruszany przez mieszkańców niejednokrotnie, lecz Wójt Gminy Łubnice za każdym razem zwracał nam uwagę, że budowa chodnika na naszej ulicy jest w gestii Starostwa Powiatowego, ponieważ jest to droga powiatowa kierunek Wójcin-Gola-Byczyna, dlatego zwracamy się do Władz Powiatu.                                                                    

Pytanie! Czy ta wybrana przez nas władza: Radni, Wójt, Starosta nie widzi tego problemu? Mieszkamy w czasach Unii Europejskiej gdzie są programy przeznaczone na zagospodarowanie wsi. Jeździmy po sąsiednich powiatach, w których małe miejscowości są zagospodarowane w chodniki w miejscach gdzie nie ma zabudowań, ale chodnik łączy z poszczególnymi ulicami. Inwestycja ta nie jest zbyt droga w porównaniu z bezpieczeństwem i życiem ludzi.                                                    

Wierzymy, że Władze samorządowe wezmą pod uwagę bezpieczeństwo każdej nawet najmniejszej społeczności lokalnej, co będzie chlubą dla Powiatu i Gminy. Prosimy o rozsądne rozpatrzenie naszej prośby i mamy nadzieję, że uda się Panu Staroście wygospodarować w budżecie środki na budowę tego chodnika.

 

Z wyrazami szacunku                                                                                              

Mieszkańcy ulicy Zawadzkiego

(79 podpisów przekazanych redakcji)

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę