Tugazeta

Mieleszynek zdecydował

Fundusz rozdysponowany
2017-09-20 20:24
Mieszkańcy Sołectwa Mieleszynek spotkali się w środę i zadecydowali o rozdysponowaniu środków pochodzących z funduszu sołeckiego na 2018 r. 
 
Mieleszynek z racji niewielkiej liczby mieszkańców oraz w wyniku specyficznego położenia jest nieco poszkodowany. W miejscowości nie ma sali ani miejsca, w które można byłoby inwestować pieniądze. Zebrania sołeckie odbywają się na terenie posiadłości sołtysa Ryszarda Figla. 
 
Po zgodnej dyskusji stwierdzono, że fundusz sołecki zostanie przeznaczony na doposażenie szkoły podstawowej w Pieczyskach, zakup krzeseł i namiotu plenerowego oraz kolejną edycję spotkania integracyjnego, które ostatnio okazało się strzałem w dziesiątkę. Sołectwo miało jeszcze możliwość skorzystania ze środków z funduszu na obecny rok. Pieniądze będą przeznaczone na sfinansowanie wycieczki autokarowej do Książa. 
 
Na spotkaniu poruszano lokalne problemy związane z koniecznością lepszego oznakowania dojazdów do posesji i oczyszczenia rowów. Goszczący na rozmowach radny Marek Gotfryd przekazał, że jest po negocjacjach z Powiatowym Zarządem Dróg, który zobowiązał się do udrożnienia jednego z cieków na przełomie października oraz listopada. 
 
Mieleszynek miał do dyspozycji nieco ponad 14 tys. zł. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę