Miał zakaz, ponownie pijany wsiadł za kierownicę!

REGION
2023-03-17 14:37
Miał zakaz, ponownie pijany wsiadł za kierownicę!

Przypadkowy świadek ujął 61-latka, który mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kierował dacią. Sprawdzenie danych mężczyzny w policyjnym systemie pokazało, że wsiadając za kierownicę złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął go dozorem policyjnym.

16 marca 2023 roku dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Skierowani na miejsce mundurowi z relacji świadka zdarzenia ustalili, że jadąc ulicą Sieradzką w Wieluniu zwrócił uwagę na jadącą z naprzeciwka dacię duster. W aucie uszkodzona była przednia tablica rejestracyjna. 23-latek chciał poinformować kierowcę, że może ją zgubić więc postanowił za nim pojechać. Kierowca dacii przejechał ulicą Sieradzką, a następnie wjechał na drogę krajową nr 74 prowadzącą w kierunku Bełchatowa. Jadącego za nim świadka zaniepokoił styl jego jazdy. W pewnym momencie kierowca dacii zatrzymał się. Świadek również za nim zjechał i w trakcie rozmowy z kierowcą wyczuł od niego wyraźną woń alkoholu. 23-latek nie pozwolił mu jechać dalej w takim stanie i o całym zdarzeniu natychmiast powiadomił policjantów. Mundurowi zbadali stan trzeźwości 61-letniego kierowcy dacii. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 61-latek został zatrzymany. 0 Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości będąc uprzednio karanym za takie samo przestępstwo. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności - przekazała asp. sztab. Katarzyna Grela i jednocześnie zaznaczyła: - Wieluńscy policjanci składają serdeczne podziękowania czujnemu kierowcy za obywatelską i godną naśladowania postawę. Zgodnie z art. 243 kodeksu postępowania karnego każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę