Tugazeta

Marta Taras z LO walczy o finał ogólnopolski

Sukces uczennicy z Wieruszowa
2022-01-25 12:57

Z dumą przekazujemy informację, że nasza uczennica Marta Taras zakwalifikowała się do ścisłego finału eliminacji wojewódzkich w Olimpiadzie Historycznej.

Na swojej drodze Marta musiała przejść przez etap szkolny i I część etapu wojewódzkiego. W etapie szkolnym młoda adeptka historii musiała wybrać sobie specjalizację (wybór padł na starożytność) i na podstawie przeczytanych lektur napisać pracę historyczną a następnie odpowiadać przed szkolną komisją olimpijską.

Już dziś możemy śmiało napisać, że nasza Marta osiągnęła olimpijski sukces, znalazła się bowiem w ścisłym finale w województwie. W sobotę 14 stycznia 2022 r. uczniowie z całego województwa pisali przez 3 godziny pracę historyczną na wybrany przez siebie temat w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego . I etap miał za zadanie wyłonić ostateczną grupę finału wojewódzkiego.

Marta pokonała prawie 100 kandydatów z województwa dołączając do 34 pretendentów, którzy zmierzą się w eliminacjach ustnych. Do etapu centralnego przechodzi tylko 6 uczniów. Trzymamy kciuki! Dla nas Marto, jesteś wielka!

źródło: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę