Tugazeta

Marszałek wizytował gminę

Witold Stępień w Sokolnikach i okolicach
2017-09-30 12:56
Marszałek województwa łódzkiego wizytował gminę Sokolniki. Na krótką wycieczkę po miejscowościach zaprosił go wójt Sylwester Skrzypek. 
 
Witold Stępień o odwiedzinach gminy Sokolniki poinformował w trakcie podpisywania umów z beneficjentami Lokalnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Samorządowi zależy na dojściu do porozumienia przede wszystkim w kwestii remontu drogi wojewódzkiej, która przed wybudowaniem S8 miała status drogi krajowej. - Widziałem nowe drogi, powstające budynki mieszkalne. Wójt opowiadał, że są to ludzie z takiego pierścienia otaczającego Sokolniki, Wieruszów, Wieluń i Złoczew ale też ze Śląska, z Wrocławia i Łodzi. Powiat wieruszowski przyciąga, bo jest atrakcyjny turystycznie a też właśnie, jak można to zobaczyć, kwitnie przedsiębiorczość i można tutaj mieszkać oraz pracować. 
 
Wójt Skrzypek zdradza, że zaczęły się konkretne rozmowy w sprawie drogi. - Padła propozycja ze strony marszałka co do ostatecznego kształtu tej drogi. W tej chwili muszą się nad tym pochylić służby odpowiedzialne za jej utrzymanie. Chodziłoby o przesunięcie chodników, ewentualnie wygospodarowanie docelowo kiedyś miejsca jeszcze na szlak rowerowy. Rozmowy jeszcze trwają. 
 
(PaH)

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę