Lututowski Bieg Wolności [ZDJĘCIA, WYNIKI]

REGION
2024-06-09 20:37
Lututowski Bieg Wolności [ZDJĘCIA, WYNIKI]

Tomasz Juszczak z Niemierzyna zwyciężył w Lututowskim Biegu Wolności. Wydarzenie mające na celu upamiętnienie bohaterstwa powstańców styczniowych rozgrywało się od niedzielnego przedpołudnia na terenie gminy Lututów. 

Przy ul. Powstańców Styczniowych, pod obeliskiem przy lesie, zgromadzili się przedstawiciele samorządów, organizacji społecznych a także wielu delegacji. Wydarzenie, podobnie jak w poprzednich latach, doszło do skutku dzięki współpracy Rejonowego Banku Spółdzielczego z Urzędem Miejskim w Lututowie, Miejskim Ośrodkiem Kultury, Parafią św. Apostołów Piotra i Pawła, Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lututowie, Sołectwa Piaski i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. 

Kolejna edycja Lututowskiego Biegu Wolności tradycyjnie rozpoczęła się od polowej mszy, której przewodniczył dziekan ks. Waldemar Gruszka. Na miejscu nie zabrakło historycznych odniesień do miejscowych potyczek rozgrywających się w czasie Powstania Styczniowego. Wszystkich gości i przede wszystkim biegaczy przywitali wspólnie burmistrz Marek Pikuła oraz prezes RBS Tomasz Klimecki. 

Organizatorzy nie zapomnieli o złożeniu wiązanek kwiatów oraz zniczy pod obeliskiem. Rangę uroczystości podnieśli swoją obecnością w strojach z epoki przedstawiciele Stowarzyszenia Historycznego "Gloria Victis". 

Następnie startowali biegacze w 6 kategoriach wiekowych. Na samym początku symboliczny dystans przemierzyły osoby niepełnosprawne, dalej byli przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych oraz wszyscy zainteresowani w kategorii open. Tutaj dystans wynosił już 7 km. Tradycyjnie zadbano o atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zaraz po wydarzeniu trafiły do najlepszych. 

Wyniki Lututowskiego Biegu Wolności znajdziecie tutaj

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę