Łowcy Burz ostrzegają. Ta noc będzie niespokojna!

ŁÓDZKIE
2022-01-29 15:56

- Zgodnie z wcześniejszymi informacjami zostaje wydany 2 oraz 3 stopień ostrzeżenia przed bardzo silnymi porywami wiatru. Sprawcą wichury będzie głęboki niż Nadia, który już teraz jest obserwowany na zdjęciach satelitarnych. Strefa silnego wiatru (do 80km/h) pojawi się już wieczorem i z biegiem czasu wiatr będzie się nasilał. W nocy porywy wiatru mogą już osiągać 100km/h. Nad ranem spodziewamy się apogeum wiatru. Prędkość wiatru w porywach może przekraczać lokalnie 105/110km/h!! Warto zaznaczyć, że porywy wiatru osiągające 80/90km/h będą nam towarzyszyć do godzin popołudniowych w niedzielę. Na wspomnienie zasługuje również wiatr ciągły o prędkości do 60km/h ( stały wiatr bez porywów).

Poza silnym i bardzo silnym wiatrem prognozy wskazują na wystąpienie burz. Przy burzach możliwe będę jeszcze silniejsze, niszczące porywy wiatru dochodzące do 120km/h, ulewne opady deszczu/silne śnieżyce a także opady drobnego gradu!

Nadchodząca noc oraz doba będą bardzo niebezpieczne! Prosimy o rozwagę! Posprzątajmy luźne przedmioty z podwórka, przeparkujmy auta w bezpieczne miejsce oraz ostrzeżmy znajomych i rodzinę!

Prosimy również o szczególną ostrożność wolontariuszy WOŚP, którzy jutro będą spędzać czas na dworze!

źródło: Łowcy Burz Łódzkie 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę