Łódzki WOT rośnie w siłę

REGION
2023-11-20 07:30
Łódzki WOT rośnie w siłę

17 listopada przed bramą koszar w Łasku stawiło się 80 ochotników na szkolenie podstawowe w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Kandydaci na Terytorialsów pochodzą m. in. z Łodzi, Kutna, Aleksandrowa Łódzkiego i Łęczycy.

Dla wielu z nich służba w wojsku to spełnienie planów i ambicji. Niektórzy mają nadzieję, że 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej będzie furtką do zawodowej służby wojskowej.

Pierwszego dnia szkolenia podstawowego nowi kandydaci przeszli test sprawności fizycznej oraz pobrali wyposażenie i umundurowanie żołnierza lekkiej piechoty. Przez najbliższych 16 dni będą uczyć się m.in.: podstaw terenoznawstwa, taktyki lekkiej piechoty, podstaw strzelectwa, pierwszej pomocy i żołnierskiej musztry. Po zakończonej nauce czeka ich egzamin- pętla taktyczna. Finałem będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 2 grudnia w Radomsku. Następnie nowo zaprzysiężeni żołnierze będą szkolić się w pododdziałach najbliższych swojemu miejscu zamieszkania.

9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej została sformowana w styczniu 2018 roku i nieustannie się rozwija. W jej skład wchodzą bataliony lekkiej piechoty w Łasku, Kutnie i Zgierzu oraz samodzielne kompanie (szkolna, saperów, logistyczna i dowodzenia) zlokalizowane w Łodzi i Zgierzu.

Ostatnia szansa, by jeszcze w tym roku zostać Terytorialsem, będzie 9 grudnia. Rozpoczną się wtedy „Ferie z WOT” – pierwsze dwa dni szkolenia będą miały miejsce w grudniu a kolejna część będzie kontynuowana w terminie ferii zimowych w 2024 roku.

Jeśli chcesz dołączyć do łódzkich Terytorialsów, szkolić się i zdobywać nowe umiejętności jednocześnie nie rezygnując z dotychczasowych obowiązków, być wsparciem dla społeczeństwa i mieć wkład w bezpieczeństwo Ojczyzny, złóż wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej poprzez kontakt z naszymi żołnierzami – rekruterami na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ lub odwiedź Wojskowe Centrum Rekrutacji w Łodzi, Skierniewicach, Tomaszowie Mazowieckim lub Sieradzu.

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę