W dniach 7.04 - 08.04.2025 r. delegacja nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego im M. Kopernika w Wieruszowie wzięła udział w drugim międzynarodowym szkoleniu w ramach projektu Erasmus+ pt. Wellbeing&Artificial Intelligence.
W projekcie uczestniczą:
- jako główny koordynator: Politechnika i Uniwersytet w Porto w Portugalii oraz Politechnika w Kownie,
- kuratorium oświaty w Turcji i Grecji,
- trzy szkoły średnie: ze Słowenii, Martyniki oraz wieruszowskie liceum.
Celem tego innowacyjnego projektu jest stworzenie aplikacji dla młodzieży, która pomogłaby im w radzeniu sobie z lękiem i niepokojem.
Na spotkaniu koordynatorów, które odbyło się w szkole średniej w Slovenkiej Bistricy, instytucje partnerskie zaprezentowały dotychczasowe efekty prac w ramach projektu. Prelegenci przedstawili kluczowe elementy aplikacji, takie jak teoretyczne podstawy jej działania, mechanikę wykorzystania sztucznej inteligencji oraz praktyczne wykorzystanie aplikacji przez użytkownika. Kadra uniwersytecka zaprezentowała stworzony w ramach działań projektowych prototyp aplikacji dla młodzieży a każdy z obecnych mógł wypróbować wersję testową oraz zasugerować zmiany.
Pilotażowa platforma, oparta na sztucznej inteligencji, będzie mogła zaoferować młodzieży wsparcie dla lepszego samopoczucia emocjonalnego. Aplikacja pozwoli na monitorowanie samopoczucia uczniów, analizując ich zachowania, identyfikując oznaki niepokoju, a w razie problemu wskazać na potrzebę interwencji.
Uczestnicy kwietniowego szkolenia wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do Lubljany i Bledu, który był okazją do wymiany doświadczeń zawodowych oraz poznania kultury i najważniejszych zabytków Słowenii.
/LO/