Liceum w projekcie Łódzkie na plus 2022

Materiał LO
2022-09-23 13:02
Liceum w projekcie Łódzkie na plus 2022

Śladami dziedzictwa przodków – historia, zabytki i muzea regionu” to temat zadania realizowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego „Łódzkie na Plus” na rok 2022 przez Centrum Rozwoju Edukacji w Sieradzu, Bibliotekę Pedagogiczną w Sieradzu Filia w Wieruszowie.

W zadaniu tym wykonawca zaplanował jednodniową wycieczkę do Łodzi, na którą zaprosił młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie.

W programie mieliśmy dwa kierunki zwiedzania: przyrodniczy (warsztaty w Palmiarni i Muzeum Farmacji) oraz historyczny (pobyt w Muzeum Archeologicznym i etnograficznym). Wspólnym elementem dla całej grupy wycieczkowej było zwiedzanie wraz z przewodnikami głównej atrakcji miasta, jaką jest ul. Piotrkowska z jej zabytkami architektury, atrakcjami turystycznymi, klimatem miasta otwartego na kulturę i sztukę.

Dziękujemy organizatorom i nauczycielom za całodniowy pobyt w Łodzi. Jesteśmy naprawdę wdzięczni za udział w tym projekcie. Obszerna relacja z wyjazdu dostępna jest na stronie szkoły pod linkiem: https://lowier.edupage.org/a/sladami-dziedzictwa-przodkow

Opracowanie: Uczniowie LO wraz z nauczycielem biologii –p. Ewą Stasik - Żyłą

 

Wydarzenie realizowane z zadania:

„Śladami dziedzictwa przodków - historia, zabytki i muzea regionu” finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2022 rok „Łódzkie na plus” (https://www.facebook.com/BudzetObywatelskiLodzkie/).

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę