Tugazeta

Lekcja bezpieczeństwa

Szkoła Podstawowa nr 3 w Wieruszowie
2017-09-22 07:51
Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą, jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.
 
W ramach edukacji w tym kierunku, 21 września 2017 r.  uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie uczestniczyli w spotkaniu z rzecznikiem policji w Wieruszowie - panem Damianem Pawlakiem, panią Pauliną Jany - pracownikiem Starostwa Powiatowego i panem Marcinem Błażejewskim - pracownikiem KRUS-u. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego. Pan Damian Pawlak przypomniał dzieciom podstawowe zasady, dotyczące zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię, jazdy rowerem po drodze i ścieżkach,  poruszania się po ulicy i chodniku. Policjant omówił także przepisy, odnoszące się do przewożenia dzieci w samochodzie. Pan Marcin Błażejewski przedstawił prezentację pt. „Bezpieczeństwo dzieci na wsi”. Uczniowie otrzymali kamizelki i opaski odblaskowe, które służyć mają zwiększeniu ich bezpieczeństwa. Upominki zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie. 
 
Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.
 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę