Tugazeta

Kulturysta w policyjnym mundurze

Policja o pasji Kamila Skiby
2021-11-22 12:52

Mł. asp. Kamil Skiba na co dzień jest funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Poza służbą jego pasją jest kulturystyka, której poświęca dużo wolnego czasu. Wśród licznych sukcesów ma na koncie między innymi srebrny medal Pucharu Polski. Niebawem będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Birmingham.

Kamil Skiba kulturystykę trenuje od 13 roku życia. Jako młody chłopiec, był zafascynowany tym sportem. Pierwsze przyrządy do ćwiczeń zakupił jeszcze z pieniędzy, które udało mu się uzbierać podczas pracy w wakacje. Jak wspomina, jego najlepszym sprzętem na którym ćwiczył była ławka treningowa, zrobiona przez jego tatę. W międzyczasie zaczął trenować boks. Jednak przez kontuzję jaką doznał, przerwał treningi i z powrotem wrócił do kulturystyki. Nie wyobrażał sobie życia bez sportu.

W 2015 roku miał okazję poznać jednego z mistrzów świata w kulturystyce, który został później jego trenerem. Kamil czerpał z niego wzorce, chciał również dojść do takiego poziomu. Wtedy właśnie założył sobie za cel - zdobyć tytuł Mistrza Świata.

W trakcie kariery kulturysty osiągnął wiele sukcesów. Na Mistrzostwach Wielkopolski IFBB zdobył brązowy medal, jest srebrnym medalistą Pucharu Polski. W 2019 roku na Mistrzostwach Wielkopolski zdobył złoty medal. Podczas ostatnich swoich zawodów PCA Grand Prix zajął drugie miejsce, zdobywając brązowy medal, co gwarantuje mu udział w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Birmingham. Trzymamy mocno kciuki za naszego kolegę i życzymy dalszych sportowych sukcesów!
 

źródło:

Wielkopolska Policja/Łukasz Kędziora

Foto – archiwum prywatne.

O pasji Kamila Skiby pisaliśmy już w 2018 r. 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę