Które drogi do remontu?

Gmina Czastary
2021-12-28 09:32

Gmina Czastary z "Polskiego Ładu" otrzymała ponad 7,6 mln zł na przebudowę dróg. Samorząd chciałby zrealizować w ramach tej kwoty jak najwięcej odcinków, ale oczywiście wszystko zależy od warunków cenowych. Które drogi prawdopodobnie zostaną poddane gruntownej przebudowie?

Tak wielki zastrzyk gotówki dla gminy Czastary to bardzo duże wzmocnienie dla budżetu samorządu. Aby wygospodarować kilka milionów na zadania stricte inwestycyjne, gmina musiałaby długo oszczędzać bądź zaciągnąć kredyt. - Często mieszkańcy zadają mi pytanie które to drogi. Ja się jeszcze bardzo bronię przed tą odpowiedzią. Dlaczego? Dlatego, że w tej chwili robimy szereg dokumentów, projektów. Zobaczymy które drogi wpiszą nam się w to zadanie. 

Pod uwagę branych jest kilka odcinków. - Na pewno to będzie osiedle Porąbki, gdzie dokumentacja została wykonana już dużo wcześniej - zapowiada wójt Rejman. - Tam jest cała infrastruktura, nie tylko drogowa, ale i chodniki i tak dalej. To osiedle Porąbki jest priorytetem, ponieważ mieszkańcy tam czekają na to kilkadziesiąt lat. Na pewno droga w Przyworach, na pewno w Czastarach kilka dróg, na pewno droga w Kątach Walichnowskich, droga w Krajance. Priorytetem były te odcinki dróg, gdzie mieszkańcy chodzą od wielu lat jeszcze po przysłowiowym błocie. Jeśli wystarczy nam pieniędzy po przetargach czy po weryfikacji, jak najbardziej te wszystkie łączniki czy różne odcinki, które są w dalszych planach, będą realizowane. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę