Tugazeta

Kto da więcej? Bitwa o grunty

KUŹNICA SKAKAWSKA
2017-09-23 14:48
Ponad 2,1 mln zł wynosi cena wywoławcza gruntów pod zabudowę produkcyjno-usługową, które są zlokalizowane na terenie Kuźnicy Skakawskiej. Gmina Wieruszów ogłosiła właśnie przetarg. Jego rozstrzygnięcie ma nastąpić w grudniu. Na miejscu powstanie nowa fabryka?
W sołectwie Kuźnica działa już kilka zakładów produkcyjnych. Dołączy kolejny?
 
Gmina ma do zaoferowania 15 działek o łącznej powierzchni 9,5 hektara. 2 marca, uchwałą Rady Miejskiej, nieruchomości zostały zakwalifikowane pod zabudowę produkyjno-usługową. - Przetarg ustny ograniczony ma na celu uzyskanie najkorzystniejszej ceny - wyjaśnia Rafał Przybył, burmistrz Wieruszowa. - W celu aktywizacji gospodarczej posiadanych terenów ofertę taką mogą złożyć tylko osoby posiadające stosowne środki finansowe oraz zainteresowane realizacją przedsięwzięcia. 
 
Przy staraniach o zakup terenu, przyszły nabywca będzie zobowiązany do złożenia oświadczenia o spełnieniu stawianych warunków. A mowa o wybudowaniu zakładu produkcyjnego, uzyskaniu wszelkich decyzji i pozwoleń. Jeśli uda się rozstrzygnąć przetarg, inwestor powinien rozpocząć budowę najpóźniej do końca 2018 r. i doprowadzić do jej zakończenia w terminie nie dłuższym niż 3 lata, pod rygorem obciążenia karą umowną. W pierwszej fazie nowy podmiot ma zatrudnić 100 pracowników a w okresie do 2 lat od uruchomienia produkcji w Kuźnicy miałoby znaleźć nowe zajęcie 300 osób. 
 
Gdyby nabywca nie spełnił warunków zapisanych w przetargu, burmistrz będzie mógł w okresie 5 lat odkupić nieruchomość. Przetarg ma odbyć się 4 grudnia w Urzędzie Miejskim w Wieruszowie. 
 
(PaH)

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę