Tugazeta

Ksiądz odniósł się do plotek

WYSZANÓW
2022-01-24 07:46

Oryginalne ogłoszenia parafialne pojawiły się ostatnio w Parafii w Wyszanowie. Nie jest już dla nikogo tajemnicą, że ks. Marian Kasprzycki postanowił przejść na emeryturę. Teraz odniósł się do pojawiających się na ten temat dyskusji. 

"Po rozmowie z ks. Biskupem Ordynariuszem pełnię moje obowiązki do lata tego roku. Po tym czasie otrzymam mieszkanie w Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp. Domysły co do nowego proboszcza są nieuzasadnione. Szanse zgadnięcia kto będzie moim następcą, są jak gra w Totolotka, czyli znikome. Proszę się nie ekscytować różnymi na ten temat plotkami - czytamy.

Tradycją stało się już, że ogłoszenia parafialne pojawiają się nie tylko w kościele, ale i np. w sklepie w Wyszanowie bądź w Jutrkowie. 

W powiecie wieruszowskim to nie jedyne zmiany proboszczów, jakie szykują się w 2022 r. Po wielu latach posługi na rzecz parafii Św. Stanisława w Wieruszowie, na emeryturę zamierza przejść ks. Henryk Orszulak, proboszcz a wcześniej dziekan Dekanatu Wieruszowskiego. 

Biskup Kaliski ks. Damian Bryl wciąż nie wyznaczył księdza, który będzie nowym proboszczem w Dzietrzkowicach. Od czasu tragicznej śmierci ks. Rafała Kowalczyka minął już miesiąc. Msze w parafii sprawowane są w formie zastępstwa. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę