Tugazeta

Krzysztof Piersa w bibliotece

Relacja MGBP
2018-01-24 08:53
Krzysztof Piersa, autor książek "Komputerowy ćpun" oraz "Trener marzeń" był gościem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie we wtorek, 23.01. W zorganizowanych spotkaniach udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie z opiekunami. Piersa opowiadał młodym o szeroko pojętym rozumieniu gier komputerowych. O tym, jak podchodzą do nich rodzice, jak młodzież, jak łatwo się od nich uzależnić. Tłumaczył też, że gry, jak wszystko inne -są dla ludzi, ale w rozsądnych ilościach, dostosowanych do wieku. Uświadamiał młodym, jak wiele tracą spędzając czas przez wiele godzin przed komputerem.  W krótkich przykładach z życia wziętych namawiał młodych, by sami wybierali ścieżki, którymi chcą podążać, nie bali się spełniać swoich marzeń i rozmawiać o nich.  Jednak najciekawsze okazały się rozmowy "kuluarowe". To właśnie w nich młodzi dzielili się swoimi wrażeniami,  mogli poznać "dobre praktyki" na temat prowadzenia YouTube i uprawiania e-sportu.
 
Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu wszystkim uczestnikom, a w szczególności uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie za ogrom dobrych uczynków.
 
Polecamy !
MGBP

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę