Tugazeta

Krewetki, ostrygi, czerwona gleba, czyli Kopernik u wybrzeży Morza Śródziemnego

Relacja szkoły
2022-05-19 13:41
Krewetki, ostrygi, czerwona gleba, czyli Kopernik u wybrzeży Morza Śródziemnego

Od soboty grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie przebywa we Francji w ramach programu Erasmus+. Pierwsze dwa dni uczestnicy spędzili w stolicy Francji, a od poniedziałku przebywają w partnerskiej szkole w Clermont-I’Herault.

W pierwszym dniu pobytu wszyscy uczestnicy projektu (uczniowie z Danii, Włoch, Hiszpanii i Polski) zostali powitani przez dyrektora szkoły oraz burmistrza miasta. Uczniowie wzięli udział w zajęciach integracyjnych, a każda z grup zaprezentowała swój kraj, szkołę oraz tradycje.

Tygodniowy program pobytu uwzględnia dwa cele zrównoważonego rozwoju:

  1. Pokój , sprawiedliwość i silne instytucje (cel 16.)

  2. Życie pod wodą (cel 14.)

 

W ramach założeń projektu młodzież odwiedziła już farmę ostryg w Bouzigues w regionie Oksytanii w departamencie Hearult, zamek Templariuszy w La Couvertoirade, nadmorski kurort – Sete, który z jednej strony graniczy z Morzem Śródziemnym, a z drugiej ze słonowodnym jeziorem Etang de Thau.

Ważnym elementem pobytu jest udział w warsztatach o tematyce ekologicznej- grupa międzynarodowa uczestniczyła m.in. w lekcji chemii na temat zanieczyszczenia wody, badała jakość wody poprzez wyławianie mikroorganizmów żyjących w rzece. Atrakcją dla wszystkich było łowienie ryb i krewetek w jeziorze Salagou.

 

Po intensywnym dniu pracy, uczniowie wracają do rodzin goszczących, z którymi komunikują się w języku angielskim, w ten sposób łącząc przyjemne z pożytecznym.

 

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę