Tugazeta

Kopci nawet komin starostwa

WIERUSZÓW
2018-01-24 08:31
Z komina jednego z budynków Starostwa Powiatowego w Wieruszowie przy ul. Waryńskiego ostatnio dało się zauważyć i odczuć nadmierną emisję dymu. Po zgłoszeniach mieszkańców, gmina zwróciła się do starosty o pilną reakcję. - Prosimy o podjęcie interwencji w przedmiotowej sprawie i dołożenie wszelkich starań aby zaistniała sytuacja nie miała już miejsca - apelowała zastępca burmistrza Renata Świeściak. 
źrodło zdjęcia: wieruszow.pl
 
Do urzędu wpłynęła odpowiedź ze starostwa. Sekretarz powiatu Stefan Pietras zapewnił w niej, że podejmowane są wszelkie kroki aby wyeliminować nadmierne zadymienie pochodzące z budynku, który jest ogrzewany kotłem miałowym. - Zwiększenie zadymienia następuje przede wszystkim podczas rozpalania pieca, co jest wynikiem niskiej temperatury spalania - zauważył. - W bieżącym roku mamy zamiar zmiany źródła ciepła na ogrzewanie z sieci miejskiej lub ogrzewanie gazowe. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę