Tugazeta

Kontrowersyjna gala w Wieluniu?!

Najman zapowiada galę
2022-01-20 19:51

Marcin Najman, polski pięściarz i zawodnik MMA, poinformował, że Gala MMA-VIP4 ma odbyć się 5 marca w Wieluniu. Wydarzenie promowane jest przez byłego gangstera "Słowika". O sprawie jest już głośno w całej Polsce. Wiele osób krytykuje pomysł organizacji wydarzenia na terenie miasta. 

Do sprawy odniósł się m.in. dziennikarz Krzysztof Stanowski: Dzień dobry, chciałbym się zapytać Pana Prezydenta Wielunia, czy to prawda, że pozwoli, aby w jego mieście zorganizowano galę, której twarzą jest były szef mafii pruszkowskiej, Andrzej Z. "Słowik"? Czy właśnie w takim celu budowano halę z pieniędzy podatników? Byłbym bardzo wdzięczny gdyby Pan Paweł Okrasa mógł się do tego ustosunkować. Co o tym sądzą mieszkańcy miasta Wieluń?

Swój stanowczy sprzeciw wyraził już w tej sprawie m.in. wicestarosta wieluński, Krzysztof Dziuba. 

"Jako samorządowiec Powiatu Wieluńskiego, ale przede wszystkim jako mieszkaniec Wielunia, wyrażam stanowczy sprzeciw wobec organizacji w Wieluniu gali MMA-Vip, której twarzą ogłoszony został Andrzej Z. pseudonim Słowik – boss mafii pruszkowskiej. Wzywam Burmistrza Wielunia do zerwania umowy na wynajem hali pod organizację tego wydarzenia. Promowanie osoby, która wyrządziła wiele krzywd niewinnym ludziom, nie powinno mieć miejsca nigdy i nigdzie, tym bardziej nie może odbywać się w naszym mieście, doświadczonym przez historię.

Do sprawy odniósł się już także wojewoda łódzki, Tobiasz Bocheński. 

"Idiotyczny pomysł, który okryje wstydem Wieluń. Panu burmistrzowi ten pomysł należy odradzić. Będziemy bacznie przyglądać się wszelkim działaniom dotyczącym planowanej gali".

Burmistrz Wielunia póki co nie komentuje sprawy. Również władze WOSiR nabrały wody w usta... kierując do burmistrza Pawła Okrasy. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę