Konferencja zorganizowana przez firmę Menos Sp. z o.o.

Ogłoszenie płatne
2021-11-08 15:04

W dniu 04.11.2021r odbyła się konferencja zorganizowana przez firmę Menos Sp. z o.o. otwierająca projekt w ramach schematu „Technologie przyjazne środowisku” programu „Rozwój Przedsiębiorczości i Innowacje” ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014 – 2021.  Producent opakowań z tektury falistej Menos realizuje projekt dofinansowany z Funduszy norweskich pt.” Wprowadzenie na rynek nowych/ekologicznych opakowań poprzez firmę Menos”.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele przedsiębiorstw z województwa łódzkiego, opolskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i śląskiego. Reprezentowali oni branże spożywczą, chemiczną, kosmetyczną, opakowaniową, meblarską, budowlana oraz przemysł lekki.

Prelegent przybliżył obecnym gościom temat Funduszy norweskich. Przedstawił historię współpracy i dotychczasowych osiągnięć firmy Menos, które były możliwe dzięki Norway grants oraz zaprezentował cele aktualnego projektu firmy.

Celem projektu jest wyprodukowanie nowych / ekologicznych opakowań z tektury falistej z powłoką minimalizującą absorbcję wody oraz opakowań o zmniejszonej palności.

W efekcie mają zostać wyprodukowane opakowania z tektury falistej w pełni podlegające recyklingowi i zachowujące powyższe cechy, które będą posiadały odpowiednio do zastosowania: atesty do kontaktu z żywnością i certyfikaty w zakresie reakcji na ogień.

Zrealizowanie projektu pozwoli podnieść konkurencyjność firmy Menos na rynku opakowań z tektury falistej. Inwestycja jest ukierunkowana, żeby wywrzeć pozytywny wpływ na środowisko naturalne, ponieważ wyprodukowanie ekologicznych opakowań przy pomocy opracowanej technologii pozwoli na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery o 706,87t w skali roku, a pozyskanie klientów na te innowacyjne opakowania pozwoli w sposób pośredni zmniejszyć ilość wprowadzanych na rynek m.in. spożywczy folii aluminiowych i różnego rodzaju plastiku, które obecnie mają atesty do bezpośredniego kontaktu z żywnością, lecz nie ulegają biodegradacji.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 9 064 106,68zł a beneficjent otrzymał 898 920,29 euro dofinansowania na w/w projekt.  

Na koniec prezentacji nastąpiła seria pytań, które będą rozwinięte po otrzymaniu odpowiedniego certyfikatu, a szczegóły zostaną zaprezentowane na kolejnych konferencjach. O ich terminach będziemy informować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Galeria

Komentarze

Komentarze zostały wyłączone.