Tugazeta

Koncert w... szpitalu

Muzyka formą terapii pacjentów
2018-05-16 12:14
Nietypowy koncert, bo na szpitalnym korytarzu, odbył się w środę na terenie Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie. Seniorzy z Oleśnicy przyjechali, by zaśpiewać obłożnie chorym pacjentom z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. 
 
Koncert wzbudził niemałe zainteresowanie samych pacjentów, personelu oraz odwiedzających. Na szpitalnym korytarzu zabrzmiały utwory "To nie grzech", "Bo miłość przetrwa wszystko", "Nie zapomnisz tamtych dni". Pacjenci, mocno dotknięci chorobą i problemami, choć na chwilę oderwali się od szarej codzienności. 
 
- To jest takie dobre na smutek, na chorobę, to taka psychologia - opowiada 81-letnia Marianna Fit, jedna z chórzystek z Oleśnicy. - Po co tam gdzieś na ławeczkach siedzieć, lepiej tam czas spędzamy. Spotykamy się dwa razy w tygodniu. Jak nas gdzieś zaproszą to jedziemy, by umilić komuś trochę życie, szczególnie słabszym od nas. 
 
MOPS z Oleśnicy współpracuje z wieruszowskim szpitalem od lat - zdradza Małgorzata Wróbel, naczelna pielęgniarka. - Zaproponowali nam, że urządzą koncert dla naszych pensjonariuszy. Współpracujemy z nimi od kilku lat, współpraca układa nam się dobrze. W tej chwili odwiedzili nas z okazji Dnia Matki, z okazji wiosny, żeby uprzyjemnić czas naszym pacjentom. Koncert jest wspaniały, nie jest to koncert muzyki ludowej, jest to koncert piosenek z wczesnej młodości naszych pensjonariuszy, więc wszystkim się bardzo podoba. 
 
Muzyka była też dobrą formą terapii. 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę