Komu pasuje fioletowa farba do włosów?

Materiał partnera
2022-02-25 17:55

Farbowanie włosów w domu to jeden z najczęstszych zabiegów upiększających, na jaki decydują się kobiety na całym świecie. Czasem wystarczy zaledwie poprawnie dobrana, dobrej jakości farba do włosów, aby zupełnie odmienić swój wygląd, odjąć sobie lat lub też zafundować sobie subtelne, choć wyraźnie zauważalne podkreślenie rysów twarzy. I choć w dziedzinie koloryzacji zdecydowanie królują tradycyjne barwy – czyli blondy, brązy, rudości i czernie – to jednak czasem mamy ochotę na diametralną metamorfozę i odrobinę szaleństwa. Oba te kryteria bez wątpienia spełnia fioletowa farba do włosów. Kiedy się na nią zdecydować?

Czy fioletowa farba do włosów pasuje do każdej karnacji?

Nie da się ukryć, że fiolet to kolor zdecydowany i przyciągający uwagę, a przez to też odważny – wybranie takiej koloryzacji z pewnością sprawi, że przyciągniemy wiele spojrzeń. Dlatego też, zanim na naszej głowie znajdzie się taka farba do włosów, warto się zastanowić dokładnie nad jej odcieniem i dobrze tę decyzję przemyśleć.

Wbrew pozorom fioletowe włosy można ograć na wiele różnych sposobów. Najwięcej zależy od ich konkretnej tonacji, a także stopnia jasności. Najbardziej uniwersalny jest tutaj odcień niejednolity lub utrzymany nawet w stylistyce ombre – jeżeli nasze włosy będą stopniowo przechodzić od jasnego, chłodnego fioletu do delikatnej, zgaszonej fuksji, nie musimy się martwić, że nie zgra się z naszym typem urody.

Jeśli jednak chcemy zdecydować się na konkretny i zarazem jednolity wariant fioletu, dobrze jest uwzględnić kolor swojej skóry. Karnacjom typowo jasnym, niemalże porcelanowym, będą pasowały wszelkie pastelowe odcienie, szczególnie jeśli cera ma wyraźnie różowe, chłodne tony. Paniom o ciepłym, żółtawym lub oliwkowym podtonie skóry będzie z kolei pasował zdecydowany, jaskrawy fiolet. Ciemne karnacje zaś idealnie będą się komponowały z fioletami równie ciemnymi i głębokimi, zwłaszcza śliwkowymi.

O czym pamiętać, farbując włosy samodzielnie?

Farbowanie włosów w domu nie jest co prawda skomplikowanym zabiegiem, niemniej warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim dobrze jest się upewnić, czy na pewno odpowiada nam wybrany kolor – możemy przykładowo wykonać koloryzację tymczasową, np. przy pomocy szamponetki, która wypłucze się już przy pierwszym myciu. Dopiero później z większą pewnością podejdziemy do koloryzacji trwałej.

Oprócz tego w trakcie farbowania włosów w domu trzeba zachować pewną ostrożność. Trzymajmy się instrukcji dołączonej do opakowania produktu, przestrzegając wskazanego w niej czasu – chociaż coraz więcej farb do włosów obecnych w drogeriach wykazuje się naprawdę wysoką jakością i delikatnym składem, to jednak przetrzymywanie kremu koloryzującego zbyt długo na włosach mogłoby je osłabić, a w skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do wypadania. Ponadto warto się wyposażyć w odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów. Zadbanie o ich odżywienie wpłynie pozytywnie na sam efekt farbowania, a do tego pozwoli na utrzymanie ich kondycji także po koloryzacji, przedłużając intensywność wybranego koloru.

Galeria

Komentarze

Komentarze zostały wyłączone.