Kompletnie pijany wjechał w ogrodzenie cmentarza

BOLESŁAWIEC
2022-02-13 09:41

Obywatelskim ujęciem zakończyła się przejażdżka 44-latka, który mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie spowodował kolizję drogową. Teraz skrajnie nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Dodatkowo na sprawcy zdarzenia ciąży odpowiedzialność, za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

10 lutego po 20.00 dyżurny wieruszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego, który w Bolesławcu na ulicy Wieluńskiej uderzył w ogrodzenie cmentarza. - Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że przemieszczający się ulicami Bolesławca mężczyźni zauważyli, że jadący przed nimi renault scenic nie trzyma prawidłowego toru jazdy, porusza się całą szerokością jezdni, wjeżdża na krawężniki a w pewnym momencie uderza w ogrodzenie cmentarza - relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak. - Świadkowie podejrzewając, że kierowca renault może znajdować się pod wpływem alkoholu, podbiegli do uszkodzonego pojazdu. Gdy po krótkiej rozmowie upewnili się, że kierujący jest pijany, ujęli mężczyznę i telefonicznie powiadomili policję. 

Kompletnie pijany w Bolesławcu! 

Przybyli na miejsce mundurowi, zbadali stan trzeźwości 44–letniego mieszkańca powiatu wieruszowskiego. Badanie alkomatem wykazało znacznie ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Okazało się również, że mężczyzna już kilka lat wcześniej stracił prawo jazdy. 

Mija 15 lat od pożaru młyna w Bolesławcu

- W tej sytuacji funkcjonariusze zatrzymali sprawcę zdarzenia, natomiast pojazd został odholowany na policyjny parking - dodaje asp. sztab. Pawlak. - Teraz skrajnie nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz bez wymaganych uprawnień. Za przestępstwo kierowania pojazdem na tzw. „podwójnym gazie”, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. 

Dodatkowo policjanci ukarali 44–latka mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę