Tugazeta

Komisja Europejska uwolniła nasze powiaty

Koniec czerwonej strefy
2021-12-16 17:56

16 grudnia Komisja Europejska podjęła decyzję o zwolnieniu powiatu kępińskiego i wieruszowskiego z restrykcji „strefy czerwonej”, w związku z wystąpieniem wcześniej ASF. 

- Prace komisji trwały długo, ale udało się Komisję Europejską przekonać, żeby powiaty: kępiński i wieruszowski zostały z tych restrykcji zdjęte - poinformowała RADIO SUD poseł PE Andżelika Możdżanowska.

Decyzja umożliwi ponownie sprzedaż trzody chlewnej, warchlaka i prosiąt bez ograniczeń. - Dziękuję przede wszystkim rolnikom za współpracę i odpowiedzialne efekty wdrażania zasad i planów bioasekuracji. Słowa uznania należą się także Monice Klimczak, Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii za odpowiedzialne podejście i merytoryczną współpracę - dodała europoseł Możdżanowska w rozmowie z rozgłośnią.

źródło: Radio SUD

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę