Tugazeta

Kolejne wysokie mandaty!

REGION
2022-01-15 08:23

Osoby, które łamią przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z surowszymi niż do tej pory konsekwencjami. Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator, który podniósł wysokość grzywien za najbardziej niebezpieczne i nieodpowiedzialne wykroczenia na drodze. W ostatnim czasie wieluńscy policjanci nałożyli zgodnie z taryfikatorem wysokie mandaty wobec osób, które nie stosowały się do przepisów ruchu drogowego.

Nowa ustawa podwyższa grzywny z m.in. za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych, niewłaściwe wyprzedzanie i znaczne przekroczenie prędkości. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, to minimum 1 500 złotych grzywny. Przekonało się się o tym w ostatnim czasie dwoje mieszkańców powiatu wieluńskiego.  

12 stycznia partol ruchu drogowego w Wieluniu na ul. Warszawskiej  zatrzymał do kontroli peugeota, którego kierowca nie ustąpił pierwszeństwa  pieszemu przechodzącemu przez przejście dla pieszych. Z kolei w Gaszynie na ul. Spacerowej mundurowi z drogówki zatrzymali do kontroli 42-latkę kierującą hondą, która wyprzedzała na przejściu dla pieszych. W obu przypadkach zarówno 75-latek kierujący peugeotem, jak i 42-latka kierująca hondą za popełnione wykroczenia ukarani zostali mandatami karnymi w wysokości po 1500 zł. 

Również na ul. Młodzieżowej w Wieluniu doszło do niebezpiecznej sytuacji. Jak ustalili policjanci 22- latka kierująca mercedesem vito, holując na lince inny pojazd, wyjeżdżała z drogi podporządkowanej  i nie ustąpiła pierwszeństwa volkswagenowi, którym kierował 73-latek. W następstwie doszło  do zderzenia się holowanego mercedesa z volkswagenem. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. W trakcie kontroli okazało, że oba mercedesy nie miały ważnej policji OC. W związku z tym o braku ubezpieczenia poinformowany zostanie Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Z kolei 22- latka za popełnione wykroczenie ukarana została mandatem karnym w wysokości 1500 zł.

- Pamiętajmy, że wprowadzone w taryfikatorze zmiany mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - przekonuje st. asp. Katarzyna Grela z KPP. - Apelujemy zatem o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy na drodze.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę