Kolejne wsparcie na rzecz zabytkowego kościoła Św. Rocha

Kuźnica Skakawska
2023-05-24 17:21
Kolejne wsparcie na rzecz zabytkowego kościoła Św. Rocha

90 tys. zł przeznaczy Samorząd Województwa Łódzkiego na prace konserwatorskie i restauratorskie dotyczące zabytkowej predelli z kościoła cmentarnego Św. Rocha w Kuźnicy Skakawskiej. To jedyne dofinansowanie w powiecie wieruszowskim. 

Kamienica Goldbluma w Łodzi, dawny dwór w Bełchatowie czy kościół w Krzyworzece (pow. wieluński) to tylko niektóre obiekty, które wypięknieją dzięki programowi „Łódzkie ratuje zabytki”. W tym roku samorząd województwa łódzkiego zabezpieczył na ten cel rekordową kwotę 10 mln zł.

Z roku na rok rosną nakłady na ratowanie najcenniejszych zabytków w naszym województwie. Jeszcze w 2017 r. było to zaledwie niecałe 1,4 mln zł, w tym roku pula wynosi 10 mln zł.

- Zabytki to materialne świadectwo historii Polski i są zarazem cennym źródłem wiedzy dla kolejnych pokoleń – mówi marszałek Grzegorz Schreiber. – Dlatego pomagamy odzyskać im dawny blask.

W rozstrzygniętym właśnie pierwszym w tym roku konkursie dofinansowany zostanie remont prawie 70 zabytków. Wśród obiektów, którym przyznano wsparcie jest również odbudowywany po pożarze kościół pw. św. Doroty i św. Jana Chrzciciela w łódzkich Mileszkach.

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wieruszowie - Podzamczu otrzyma też 193 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na prace konserwatorskie organów. 

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę