Tugazeta

Kolejne drogi do remontu w gminie Lututów

Samorząd ogłosił przetarg
2022-03-12 14:03

Gmina Lututów ogłosiła przetarg na realizację dróg Hipolity - Kijanice, Swoboda, Knapy i Knapy - Wandalin. 

Odcinki liczą po 700, 300, 910 i 170 metrów. Radni i burmistrz mają nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcia, bowiem idą trudne czasy, przede wszystkim pod względem finansowym. 

- Zobaczymy, jak to się rozstrzygnie - mówił na sesji burmistrz Marek Pikuła. - Komponent w postaci smoły jest pochodną ceny ropy, więc pewnie się to jakoś odbija. Zawsze pamiętajmy o tym, że kiedy robimy taki kosztorys inwestycji, jest jakaś granica tolerancji zwiększona. Mam nadzieję, że te wartości będą przybliżone do naszych możliwości finansowych. Tak naprawdę taki pełny obraz będziemy mieć po złożonych ofertach w przetargu. Co dalej będzie się działo, trudno powiedzieć, bo może cena masy bitumicznej pójdzie do góry. Jakkolwiek by się zadziało musimy te inwestycje przeprowadzić, przynajmniej na tych naszych drogach. 

W gminie Lututów, o czym już informujemy szeroko od kilku miesięcy, najbardziej oczekuje się na przebudowę drogi Lututów - Świątkowice. Tutaj wiele zależy od finansowania w ramach "Polskiego Ładu". Aplikację złożyło Starostwo Powiatowe, które jest właścicielem drogi. Jednocześnie PZD ogłasza już przetarg na drogę Lututów - Dymki. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę