Kolejna wycieczka ze Żdżar do muzeum

Relacja nadesłana do redakcji
2022-04-14 20:08

13 kwietnia 2022 r. uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Żdżarach odwiedzili Muzeum Ziemi Wieluńskiej, tak jak młodsi koledzy wcześniej wyjazd odbył się w ramach programu: ,,Zachowane zabytki dziedzictwa historycznego, kulturowego i religijnego na terenie Gminy Bolesławiec’’ realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żdżary i Wiewiórka, a współfinansowanego przez Gminę Bolesławiec.

Uczniowie zwiedzali wystawy archeologiczne, etnograficzne i wystawę związaną z II wojną światową na naszych ziemiach, szczególną uwagę zwrócono na zniszczenia bezbronnego Wielunia w dniu 1 września 1939 r. Jeszcze jedna wystawa zainteresowała zwiedzających:,, Z biegiem Warty – Kamion 2021’’, wystawa prac malarskich.

W przygotowanym pomieszczeniu muzeum dzieci uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych. Dowiedzieli się o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych na ziemi wieluńskiej, czasem już dawno zapomnianych. Wykonywali pisanki, które później mogli zabrać do domu.

 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę