Kolędowe spotkania będą w kościołach

WIERUSZÓW
2021-12-28 09:27

Wieruszowskie parafie odchodzą od organizacji tradycyjnej kolędy. We wszystkich trzech kościołach będzie miała ona formę spotkań z mieszkańcami w kościele. Takie działanie podyktowane jest bezpieczeństwem sanitarnym, choć biskup Damian Bryl dał proboszczom w tej kwestii wolną rękę. 

Podobnie jak w ubiegłym roku, także i teraz księża nie będą kolędować po domach. Mieszkańcy poszczególnych ulic czy miejscowości są zapraszani na specjalne spotkania, które z uwagi na dużą liczbę wiernych są podzielone na kilkanaście dni. Taką decyzję podjęto już w Parafii Św. Stanisława, Zesłania Ducha Św. oraz Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. 

Biskup Kaliski, biorąc pod uwagę różnorodność i specyfikę poszczególnych parafii naszej diecezji, pozostawia proboszczom, którzy powinni skonsultować się z radami parafialnymi, możliwość podjęcia decyzji co do sposobu przeprowadzenia kolędy z zachowaniem jednakże zasad higieny sanitarnej i z użyciem koniecznych środków ostrożności - przekazała Kuria i jednocześnie zaapelowała. - Prosimy duszpasterzy o uszanowanie decyzji osób, które ze względów sanitarnych nie będą chciały uczestniczyć w spotkaniu kolędowym. Zwracamy się także z prośbą do kapłanów o braterskie zrozumienie i unikanie komentarzy co do podjętych przez poszczególne parafie decyzji o formie kolędowania.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę