Tugazeta

Klub Malucha na Podzamczu prawie gotowy

WIERUSZÓW
2021-12-10 13:46

Trwają ostatnie prace związane z przygotowaniem do pracy Klubu Malucha. Obiekt mieści się w Centrum Aktywności Społecznej na wieruszowskim Podzamczu.

W Klubie Malucha opiekę znajdzie grupa 16 dzieci w wieku od 1 do 3 roku życia. Żłobek Miejski, który odpowiada za jego działalność, prowadzi właśnie rekrutację. Pierwsze papiery zostały złożone już wczesnym rankiem, dlatego zainteresowanie nowym miejscem może być bardzo duże. Burmistrz Rafał Przybył przyznaje, że dla niego osobiście to duża satysfakcja, ponieważ w budynku po byłej "Złotej Bramie" udało się wcześniej uruchomić już Klub Seniora a wkrótce  będzie także kino na poddaszu. Gmina stwarza kolejne warunki dla rodziców, którzy będą mogli znaleźć zatrudnienie bądź wrócić do swoich zawodowych obowiązków. 

- Nie ukrywam, że mam olbrzymią satysfakcję - komentuje Przybył. - Zbliża się tak kolejna odsłona. To preludium do odsłony budynku na Podzamczu, który pozyskaliśmy. Pomieszczenia są już gotowe.

Teraz czas na instalację wyposażenia. - Będziemy skręcać meble, zamawiamy zabawki i różne elementy codziennego użytku - dodaje zastępca burmistrza Marta Siubijak. - Rzeczywiście, budynek nabiera już ostatecznych kształtów. Zagospodarowane jest również otoczenie. Mamy piękny plac zabaw dla małych dzieci na zewnątrz. Mam nadzieję, że 1 stycznia wszystko będzie gotowe. 

Agnieszka Mączka z Wydziału Inwestycji dodaje, że Klub przygotowany jest dla 16 dzieci w wieku od  do 3 roku życia. - Opiekę nad tymi dziećmi będzie sprawowało 3 opiekunów. W trakcie jest nabór zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów. Można składać dokumenty w Żłobku przy ul. Bursztynowej. 

- Jeśli chodzi finanse, można to rozpatrywać w kategorii sukcesu - uważa naczelnik Wydziału Promocji Sylwia Olbińska. - Udało się tutaj połączyć całą hybrydę projektów, które pozwoliły na to, żeby ten budynek, począwszy od elewacji a skończywszy na wyposażeniu i również funkcjonowaniu tych instytucji, sfinansować. Mamy tu zarówno WFOŚiGW, Urząd Wojewódzki w Łodzi w dwóch projektach, jak i wsparcie z RPO woj. łódzkiego na lata 2014 - 2020. 

Klub Malucha kosztuje ponad 800 tys. zł. Połowę środków stanowiło zewnętrze wsparcie. 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę