Wieruszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej do której doszło w Galewicach. Sprawcą tego zdarzenia okazał się nietrzeźwy kierujący.
Do kolizji doszło 12 grudnia przed 21.00 na ulicy Wieruszowskiej w Galewicach. - Policjanci na miejscu tego zdarzenia ustalili że kierujący oplem zafirą, 44–letni obywatel Gruzji, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie przydrożnej posesji, doprowadzając do wywrócenia pojazdu - relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP. - W wyniku tego zdarzenia uszkodzone zostało ogrodzenie oraz pojazd. Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że sprawca tej kolizji był pijany, miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.
Mężczyzna odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. - Pojazd uczestniczący w tym zdarzeniu został odholowany na policyjny parking. Policjanci prowadzą postępowanie przygotowawcze w tej sprawie - dodał asp. sztab. Pawlak.