Kiedy poznamy wariant inwestorski dla CPK?

CPK Wieruszów, Kępno, Sieradz,
2022-08-04 22:06
Kiedy poznamy wariant inwestorski dla CPK?

Już niebawem mieszkańcy regionu poznają więcej szczegółów w sprawie planowanej budowy linii kolejowej na odcinku Łódź - Wrocław. 

Dla odcinka Łódź - Wrocław, który jest na etapie zaawansowanego studium wykonalności (tzw. STEŚ), już niebawem, w sierpniu, planujemy przedstawić wariant inwestorski, w zaledwie rok po zawarciu umowy na studium wykonalności - przekazał dla portalu tugazeta.pl Konrad Majszyk, ekspert z Biura Komunikacji i Marketingu CPK. - We wrześniu ruszą spotkania z mieszkańcami, podczas których przedstawimy szczegóły proponowanych rozwiązań.

Za kilka tygodni wszystko powinno stać się jasne. Póki co nie wiadomo, które budynki zostaną wyburzone pod budowę nowej linii. Jak zauważa Konrad Majszyk, korzyści dla pasażerów i mieszkańców z budowy tzw. szprychy CPK nr 9, której elementem jest odcinek Łódź - Wrocław, są ogromne. Najbardziej oczywiste wynikają ze skrócenia czasu podróży. Np. z Łodzi pojedziemy do Sieradza do 25 min (zamiast około godziny – jak obecnie), a do Wrocławia do 1 godz. 10 min (dziś jeździmy tą trasą ok. 3 godz.). Trasa z Warszawy do Wrocławia – po wybudowaniu całej „szprychy" nr 9 - skróci się do 1 godz. 55 min (dzisiaj jeździmy prawie dwa razy dłużej).

Jak przekazał Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. CPK - od 120 do 140 proc. wartości nieruchomości wywłaszczanych pod inwestycje celu publicznego otrzymają ich właściciele, jeśli parlament przyjmie przepisy zawarte w dwóch procedowanych ustawach. Obie dotyczą też inwestycji CPK. Do wartości nieruchomości dodawany będzie bonus pieniężny jako zryczałtowany ekwiwalent kosztów przeprowadzki czy czynności prawnych - dodał Horała.

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę