Tugazeta

KGW Parcice z najlepszą Babą Wielkanocną!

Wielkanocna Baba z Łódzkiego
2022-04-12 08:11

Koło Gospodyń Wiejskich w Parcicach zwyciężyło w wojewódzkim konkursie na najlepszą babkę wielkanocną w konkursie „Wielkanocna Baba z Łódzkiego” zorganizowanym przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach. W konkursie wzięło udział 65 kół gospodyń wiejskich z całego województwa łódzkiego, w tym rekordowa liczba, bo aż 16 z powiatu wieruszowskiego: KGW Parcice, KGW Chróścin, KGW Pieczyska, KGW Teklinów, KGW Mieleszyn, KGW Łęki Duże, KGW Chojny, KGW Kluski, KGW Przywory, KGW Krajanka, KGW Jaworek, KGW Radostów Pierwszy, KGW Ochędzanki od św. Anki, KGW Pichlice, KGW Cieszęcin, KGW Chobanin. Przedmiotem konkursu był wypiek tradycyjnej wielkanocnej baby, wyłącznie z dostarczonej przez organizatora mąki pszennej, uzyskanej ze zboża pochodzącego z poletek demonstracyjnych Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach.

Celem konkursu było:

 - kultywowanie polskiego dziedzictwa kulturowego związanego z okresem Wielkanocy,

- dbałość o poczucie tożsamości kulturowej,

- pielęgnowanie szacunku dla tradycji ludowych,

- propagowanie domowego przygotowania tradycyjnych wypieków, związanych z wielkanocnym dziedzictwem kulinarnym.

Nagrody laureatom wręczali: Tomasz Kopera – dyrektor Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, Łukasz Kołoszczyk - dyrektor Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział w Kościerzynie, Janusz Ciesielski - dyrektor KOWR Oddział w Łodzi, Dominik Hamrin - dyrektor ARiMR Oddział w Łodzi oraz Alicja Antczak – z-ca dyrektora KRUS Oddział w Łodzi. .

Serdecznie gratulujemy KGW Parcice oraz dziękujemy pozostałym kołom za udział w konkursowych zmaganiach!!

 

Paweł Pakuła

Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego Wieruszów

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w siedzibą w Bratoszewicach

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę