Tugazeta

Karnawałowe wspomnienia z Biadaszek

Relacja szkoły
2018-02-01 13:36
Początek nowego roku nieodzownie związany jest  karnawałem – czasem radości, zabaw, zimowych balów i maskarad. W szkołach tradycja ta podtrzymywana jest przez organizowanie corocznych zabaw karnawałowych.
 
W tym roku bal karnawałowy w Szkole Podstawowej w Biadaszkach odbył się w sobotę 20 stycznia. Dzień wcześniej, w piątek, uczniowie gościli w murach szkoły swoje babcie i swoich dziadków, aby uczcić zbliżające się święto seniorów i złożyć im z tej okazji  gorące życzenia.
 
Radosne celebrowanie karnawału rozpoczęło się o godz. 9.00 w sobotę pląsami w rytmach skocznej muzyki puszczanej przez DJ-a Piotra. Tańcom towarzyszyły różne zabawy i konkursy, w trakcie których uczestnicy nagradzani byli słodkimi upominkami. Tradycją balów karnawałowych są również maskarady i parady przebierańców, których nie zabrakło i w Biadaszkach. Dzieci chętnie i z wielką radością przebrały się w różne kolorowe stroje. Były wśród nich księżniczki, wróżki, czarownice, biedronki, policjanci, diabełki, karatecy i wiele, wiele innych fantastycznych postaci. Najważniejszy był dobry humor i przednia zabawa. Aby sił do harców nikomu nie zabrakło, Rada Rodziców przygotowała ciepły posiłek i słodki deser w postaci pysznego, domowego ciasta.
 
Gościem specjalnym zabawy byli członkowie Koła Łowieckiego „Orzeł” i Stowarzyszenia Hodowców Ptactwa Leśnego „Orzeł”. Myśliwi, wręczając słodkie upominki, podziękowali uczniom i nauczycielom za współpracę i działania na rzecz ochrony zwierząt, a zwłaszcza dzikich ptaków, za propagowanie wiedzy i promowanie postaw proekologicznych wśród lokalnej społeczności.  Pani Dyrektor również podziękowała przedstawicielom organizacji za współpracę oraz wspieranie działalności szkoły. Uczniowie za otrzymane podarunki podziękowali chóralnym odzewem myśliwskim „Darz bór!”.
 
Rada Pedagogiczna oraz uczniowie serdecznie dziękują wszystkim tym, dzięki którym możliwa była radosna zabawa na balu: Rodzicom, DJ-owi  Piotrowi oraz Myśliwym z Koła Łowieckiego i Stowarzyszenia Hodowców Ptactwa Leśnego „Orzeł”.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę