Tugazeta

Jest nowy wicestarosta i członkowie Zarządu

Powiat Wieruszowski
2022-01-27 15:57

Od 27 stycznia starostą wieruszowskim jest już oficjalnie Stefan Pietras. Podczas głosowania większością głosów na wicestarostę powołano Marka Kanickiego. Członkowie Zarządu zachowają swoje role. 

27 stycznia na sesji oficjalnie pożegnano i podziękowano za wiele lat pracy Andrzejowi Szymankowi. Do starosty kończącego swoją pracę w Starostwie Powiatowym z życzeniami przybyli przedstawiciele jednostek organizacyjnych oraz reprezentant wójtów i burmistrzów. Starosta Szymanek, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zachowuje mandat radnego i dołącza do komisji w miejsce Pietrasa, który zrezygnował z uczestniczenia w posiedzeniach ze względu na nowe obowiązki, jakie czekają go z rolą starosty.

Opozycja reprezentowana przez radych PiS chciała zgłosić swojego kandydata na wicestarostę. Jak się okazało jest to jednak niemożliwe, bo takiego ruchu nie przewiduje ani regulamin, ani też ustawa na podstawie której powstało miejscowe prawo. Kandydata mógł zaproponować jedynie Stefan Pietras. Tak jak informowaliśmy już o tym kilka tygodni temu, jego zastępcą będzie Marek Kanicki, dotychczasowy dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, wcześniej wicestarosta sieradzki. Kanicki jest mieszkańcem gminy Sokolniki, niedawno objął funkcję prezesa powiatowych struktur PSL w powiecie wieruszowskim. 

Radni powiatu mają większe diety 

Następnie radni dokonali wyboru członków Zarządu Powiatu Wieruszowskiego. Tutaj również opozycja chciała zaproponować kandydata z PiS, jednak takiej woli nie wyraził starosta Pietras. Do Zarządu ponownie powołano Adama Musiałę oraz Piotra Kowalczyka. Należy przypomnieć, że było się o co „bić”, bowiem dieta członka Zarządu to obecnie ponad 2600 zł. Z drugiej strony to dodatkowe obowiązki, posiedzenia a także reprezentowanie powiatu podczas różnych uroczystości i wydarzeń. 

Wybór Kanickiego na wicestarostę oznacza, że w PZD będzie nowy dyrektor. Póki co nie ujawniono jego nazwiska. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę