Tugazeta

Jedyna oferta na 16 mln zł odrzucona

Kanalizacja Walichnów - pierwszy przetarg zakończony
2022-03-16 14:45

Niepowodzeniem zakończył się pierwszy przetarg dotyczący budowy kanalizacji sanitarnej i przebudowy dróg w Walichnowach. Gmina Sokolniki zmuszona była unieważnić postępowanie.

Do konkursu przystąpiła tylko jedna firma, znany w regionie "Larix" z Lublińca, która zaproponowała wykonanie prac za niespełna 16 mln zł. To o wiele więcej niż jest w stanie sfinansować samorząd, wspierany środkami w ramach "Polskiego Ładu". 

16 marca wydano zawiadomienie o unieważnieniu postępowania. Przed otwarciem ofert, zamawiający podał, że na sfinansowanie zamówienia zamierza wydać ponad 8,9 mln zł, choć już dziś wiadomo, że to dawno nieaktualna cena. 

- Już podpisałem dokumenty o wznowieniu postępowania. Będziemy ogłaszali nowe postępowanie - skomentował w rozmowie z portalem tugazeta.pl wójt Sylwester Skrzypek. - Zakres cenowy przedstawiony w jedynej ofercie znacznie przewyższał to co mieliśmy w aktualnych kosztorysach. Ceny rosną z dnia na dzień. My spodziewaliśmy się oferty w granicach 12 mln zł. 

Na realizację inwestycji gmina Sokolniki otrzymała zapewnienie w ubiegłym roku wsparcia kwotą 8,5 mln zł w ramach "Polskiego Ładu". Niedługo po jednej konferencji odbyła się druga, podczas której samorząd otrzymał promesę na kolejne 2,4 mln zł. Jako wkład własny póki co zapisano w gminnym budżecie 447 tys. zł. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę