Tugazeta

Jasełka w Pieczyskach

Relacja szkoły
2021-12-17 10:54

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który czekają nie tylko dzieci, ale również dorośli. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji zwanych Jasełkami.

W tegoroczną atmosferę radości z narodzenia Jezusa w betlejemskim żłóbku włączyła się również społeczność szkolna w Pieczyskach. Dyrekcja szkoły i Grono Pedagogiczne zaprosiła do udziału w jasełkach szkolnych całą społeczność uczniowską.

Jasełka przygotowali uczniowie klas VII pod kierunkiem p. katechetki, 16 grudnia 2021r. przypominając wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

Uczniowie VII na chwilę zamienili się w profesjonalnych aktorów. W tym roku przedstawienie okraszone było jak zwykle kolędami i pastorałkami. Były też sceny humorystyczne, ale także zmuszające do chwili zadumy nad przemianą, jakiej może doświadczyć każdy człowiek podczas Bożego Narodzenia. Nasi aktorzy wypadli wspaniale.

Po zakończonym przedstawianiu rozpoczął się konkurs kolęd .

Pani Dyrektor, złożyła wszystkim zebranym świąteczne podziękowania oraz życzenia.

Tak wspólnie spędzony czas dał możliwość integracji społeczności szkolnej ze środowiskiem lokalnym, a przede wszystkim uczy dzieci miłości i szacunku do tradycji świąteczno - religijnych.

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę