Tugazeta

Inwestycje kanalizacyjne w Lututowie

Są pieniądze, będą zadania
2021-11-23 13:08

Gmina Lututów wkrótce przebuduje oczyszczalnię ścieków i zapewni możliwość podpięcia się do niej kolejnym gospodarstwom. Samorząd na modernizację pozyskał pieniądze z „Polskiego Ładu”.

Gminna oczyszczalnia funkcjonuje ponad 30 lat, jednak nowe obwarowania zmuszają samorząd do jej unowocześnienia. - Przy okazji uda się dokonać przebudowy i takiego konkretnego remontu – zapowiada burmistrz Marek Pikuła. - Staraliśmy się o środki z zewnątrz. Otrzymaliśmy około 1,2 mln zł. Pozostała suma to udział własny gminy. Jesteśmy w trakcie przetargu. Mamy nadzieję, że uda nam się uzyskać rozsądną cenę. W chwili obecnej ta oczyszczalnia pracuje w 25 – 30% swojej możliwości. Po remoncie ten przerób pewnie będzie większy. Tak się składa, że również w ramach „Polskiego Ładu” składaliśmy wniosek na budowę kolektorów sanitarnych kanalizacji na ulicy Piaski, Wieluńska, Złoczewska. Dostarczane ścieki byłyby już w większym wymiarze. Trudno nie wspomnieć, że otrzymaliśmy kolejne dofinansowanie w kwocie 1,7 mln na kanalizację ulicy Ogrodowej.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę