Tugazeta

IMGW i Łowcy Burz ostrzegają

REGION
2022-01-20 09:26

Nadal obowiązują ostrzeżenia wydane przez IMGW. W powiecie wieruszowskim: 

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -3°C.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu. W dzień możliwa burza.

Miejscami temperatura przy gruncie spadła poniżej 0 st.C.powodując zamarzanie mokrych nawierzchnu dróg i chodników.

Jak przekazują z kolei "Łowcy Burz":

Aktywna formacja konwekcyjna z wieloma wyładowaniami wkracza właśnie w województwo łódzkie! Notowane są silne opady śniegu/krupy śnieżnej, wiatr do 85km/h oraz sporo (jak na styczeń) wyładowań.  Warunki na drogach mogą być fatalne. Widoczność może spaść nawet poniżej 100m oraz pojawią się zawieje i zamiecie śnieżne. Formacja przemieszcza się na południowy wschód! 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę