Tugazeta

I tydzień półkolonii letnich w SP3

Gmina Wieruszów
2022-07-03 21:49
I tydzień półkolonii letnich w SP3

I turnus półkolonii letnich w SP3 rozpoczął się w upalny dzień, gdy termometr na wieruszowskim rynku pokazał aż 41 stopni! Rano pani dyrektor Justyna Świeściak serdecznie powitała uczestników na szkolnym placu zabaw. Dzieci szukały cienia i ochłody w parku na Mariance, grały w zbijaka, wykonywały własne znaczniki, wymyślały nazwy grup i robiły plakaty. Mimo gorących mas powietrza z północnej Afryki, każdy był uśmiechnięty i gotowy do radosnej zabawy.

Drugiego dnia półkolonii w naszej szkole uczniowie wzięli udział w zabawach wodnych oraz doskonalili technikę pokonywania torów przeszkód w hali sportowej.

Dzień Ratownika spędziliśmy na basenie w Kępnie. Radości i uśmiechu dzieci nie było końca! Następnie uczestnicy półkolonii pomaszerowali dzielnie na grę muzealną do Muzeum Ziemi Kępińskiej oraz zjedli lody na rynku.

Dzień czwarty spędziliśmy w zoo w Opolu, by poczuć się jak w tropikalnej dżungli albo dzikiej puszczy i zobaczyć wiele gatunków zwierząt. Nasi Milusińscy dzielnie znieśli wysokie temperatury, podczas gdy nie wszystkie zwierzęta wyglądały na zachwycone. Goryle Ashmar, Kimbali oraz Bongo nie wychodziły nawet z cienia.

1 lipca, w Dzień Psa, obejrzeliśmy wystawę tematyczną w Bibliotece Publicznej. Następnie udaliśmy się na spacer po Wieruszowie i lodami zakończyliśmy pierwszy tydzień półkolonii letnich.

Takie dni pokazują, że wdzięczność dzieci i ich radość są bezcenne.

Red. Agnieszka Marcinkowska

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę