Tugazeta

Happy Bus zawita w nasze strony

REGION
2021-07-20 10:21

Happy Bus ponownie wyjechał w trasę i kolejny raz odwiedzi miejscowości m.in. w powiecie wieruszowskim. Darmowa zabawa dla dzieciaków od 25 do 27 lipca potrwa w Wieluniu, od 29 do 31 lipca w Galewicach, 2 sierpnia w Cieszęcinie a od 3 do 4 sierpnia w Lubczynie. 

Happy Bus to wakacyjny projekt organizowany od 11 lat przez Fundację Happy Kids z siedzibą w Łodzi. Pomysłodawcą projektu jest Prezes Fundacji Happy Kids – Aleksander Kartasiński, który przed dostrzegł wakacyjny problem dzieci, które nie wyjeżdżają na wakacje, tylko zostają w swoich małych miejscowościach. Wtedy zrodził się pomysł uruchomienia projektu Happy Bus, dzięki któremu Fundacja Happy Kids „przywoziła” wakacyjne atrakcje do miasteczek i wsi, gdzie naprawdę niewiele się działo w wakacje. Tak powstał projekt na który do dzisiaj czekają tysiące dzieci! W ubiegłym roku wzięło w nim udział 11 tysięcy uczestników. - Liczymy, że nasze tegoroczne przystanki odwiedzi 20 tysięcy dzieci!!! Na pierwszych przystankach organizowanych w Radymnie, Sieniawie, Dynowie, Brzezinach, Czarnocinie, Zduńskiej Woli, Krośniewicach, Daszynie, Pleszewie – bawiło się w sumie ok.3000 dzieci. Przed nami kolejne miejsca w tym Zapolice, Wieluń, Galewice, Cieszęcin – mówią przedstawiciele fundacji i zaznaczają, że celem projektu jest integracja różnych środowisk społecznych oraz zapewnienie zabawy i opieki dzieciom w mniejszych miejscowości w trakcie wakacji.

- W tym roku planujemy odwiedzić ok. 50 miejscowości w tym kilkanaście miejscowości w województwie łódzkim tj. Krośniewice, Brzeziny, Daszyna, Czarnocin, Zduńska Wola, Wieluń, Galewice, Wieruszów, Sulejów ale pojawimy się w okolicach Przemyśla i przy granicy zachodniej odwiedzimy Kostrzyń nad Odrą.

Partnerem Strategicznym tegorocznej edycji akcji Happy Bus jest ponownie Firma PEPCO, sieć sklepów odzieżowo-przemysłowych, która posiada 2300 punktów w Europie, z tego prawie połowę w Polsce, gdzie marka rozpoczynała swoją działalność. Firma aktywnie angażuje się w różnego rodzaju działania społeczne i charytatywne, wspierające dzieci oraz skupiające się na  organizacji ich czasu wolnego, rozwoju oraz edukacji. Firma współpracuje długofalowo z takimi organizacjami jak Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Fundacja Happy Kids, czy SOS Wioski Dziecięce, a także realizuje własne projekty społeczne, jak PEPCOlandia, czyli program, dzięki któremu, do lokalnych organizacji pozarządowych trafiają granty na realizację projektów dedykowanych dzieciom.

Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny!

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę