Tugazeta

Handlowała podróbkami na targu w Wieruszowie

WIERUSZÓW
2022-06-23 11:33
Handlowała podróbkami na targu w Wieruszowie

Wnikliwe działania wieruszowskich policjantów doprowadziły do zabezpieczenia odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Podejrzana o to przestępstwo kobieta, została zatrzymana i usłyszała już zarzut w tej sprawie. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

22 czerwca policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z wieruszowskiej komendy policji, przeprowadzili akcję wymierzoną w przestępczość, polegającą na wprowadzaniu do obrotu odzieży, z podrobionymi znakami towarowymi. Zgromadzone w tej sprawie informacje wskazywały, że na jednym ze stoisk handlowych przy ulicy Polnej w Wieruszowie, sprzedawana jest odzież z podrobionymi logotypami. - Ustalenia kryminalnych potwierdziły się. W jednym ze stoisk handlowych, funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju odzieży, z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm - opowiada asp. sztab. Damian Pawlak z KPP. - W tej sytuacji mundurowi zatrzymali 45–letnią właścicielkę stoiska handlowego, mieszkankę powiatu trzebnickiego. Podejrzana usłyszała już zarzut w tej sprawie. Policjantom tłumaczyła, że handel "podróbkami" to obecnie jej stałe źródło dochodu.

Za handel odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi w tym przypadku, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz zabezpieczony towar zostanie poddany wnikliwej analizie eksperta. Straty powstałe w związku z nielegalnym procederem są obecnie w trakcie ustalania. Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą postępowanie przygotowawcze w tej sprawie.

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę