Grunty pod blok i apel do rządu

Sesja Rady Miejskiej w Wieruszowie
2017-09-28 16:12
W czwartek w Wieruszowie odbywała się kolejna sesja Rady Miejskiej. Bez większych uwag przyjęto niemal wszystkie zaproponowane uchwały.
 
Nie udało się uchwalić gminnego programu rewitalizacji, ponieważ wymaga on kosmetycznych zmian. Program po korekcie znajdzie się na kolejnych obradach. Burmistrz przedstawił informację o planowanej sprzedaży gruntów przy ul. Nowej w Wieruszowie. Jeszcze niedawno planowano tam budowę zespołu kontenerów socjalnych, jednak po protestach mieszkańców zmieniono decyzję. - To była jedyna droga żeby publicznie poinformować mieszkańców o zmianie decyzji związanej z mieszkalnictwem socjalnym - komentuje Rafał Przybył. - Będziemy chcieli zbyć te grunty z zamiarem budowy mieszkań wielorodzinnych. Ten przetarg ograniczymy w mniejszym stopniu niż na ul. Fabrycznej i mam nadzieję, że tym sposobem uzyskamy większą kwotę ale przede wszystkim substancję mieszkaniową, która jest niezbędna w sytuacji rozwoju przedsiębiorczości. Niektórzy inwestorzy swoje decyzje warunkują ruchami właśnie w stronę budowy mieszkań. Takiego zadania, przypomnę, podejmują się lokalni deweloperzy a także Przedsiębiorstwo Komunalne na gruntach przy Szkole Podstawowej nr 3, czyli wcześniej Gimnazjum nr 1. 
 
Radni wystosowali apel do rządu w sprawie podjęcia działań mających wpływ na poprawę jakości powietrza w Polsce poprzez podejmowanie inicjatyw przygotowania i realizacji kompleksowej polityki wsparcia samorządów w walce z niską emisją. - W Wieruszowie również występuje problem smogu, dlatego zwróciliśmy się do rządu aby przy jego współudziale likwidować zagrożenie poprzez likwidację starych pieców i przechodzenia do ekologii – zdradza przewodniczący Adam Śpigiel. - Musi to być jednak rozwiązanie, na które znajdą się środki z zewnątrz. 
 
Rada Miejska dokonała zmian w budżecie gminy oraz w wieloletniej prognozie finansowej. W ramach wniosków i interpelacji pojawiło się wiele uwag w sprawie remontu dróg. Mowa o odcinku na ul. Krasickiego, Osiedlowej oraz w Chobaninie. 
 
(PaH)

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę