Tugazeta

Gratulacje dla Węglewic za dołączenie do KSRG

Gmina Galewice
2022-01-03 14:57

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Węglewicach odebrali gratulacje od władz gminy Galewice w związku z włączeniem jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. 

Strażacy z OSP Węglewice gościli na sesji, podczas której gratulacje usłyszeli od przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Karszni oraz wójta Piotra Kołodzieja. Ochotnicy zapewniali o swojej gotowości bojowej i dziękowali jednocześnie za wsparcie oraz za zaufanie, jakim zostali obdarzeni. Zapewniali, że są gotowi nieść pomoc oraz sprostać wyzwaniom. 

Ochotnicze Straże Pożarne mogą być włączane do KSRG, gdy posiadają: co najmniej jeden średni lub ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy, co najmniej 12 wyszkolonych ratowników, skuteczny system łączności powiadamiania i alarmowania, urządzenia łączności w sieci radiowej systemu na potrzeby działań ratowniczych.

Dodatkowo jednostki OSP, które aspirują do KSRG muszą posiadać na swoim wyposażeniu: zestaw do kwalifikowanej pierwszej pomocy, co najmniej 4 kpl. aparatów ochrony dróg oddechowych i zestaw hydrauliczny.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę