Grant dla przedszkola w Lututowie

Relacja nadesłana do redakcji
2022-02-08 13:55

Miło nam Państwa poinformować, że mFundacja przyznała grant dla Przedszkola Publicznego w Lututowie w pilotażowej edycji programu „Rosnę z matematyką" w kwocie 4951,70 zł, realizowanego pod nazwą „Matematyka super sprawa – to nauka i zabawa". Programem jest objętych 50 dzieci 6-5 letnich z grupy „Liski" i „Wiewiórki". 

Celem programu jest rozwijanie i nabywanie umiejętności matematycznych poprzez zabawę, wykorzystanie umiejętności matematycznych w życiu codziennym z praktycznym zastosowaniem oraz włączenie rodziców i innych osób z najbliższego otoczenia dzieci w rozwijanie ich kompetencji matematycznych w życiu codziennym. Projekt jest realizowany w miesiącach luty i marzec . Program rozpoczął się pedagogizacją rodziców "Matematyka z maluchem" oraz został zbadany poziom wiedzy matematycznej dzieci w diagnozie wstępnej. 

Odbyły się zajęcia z wykorzystaniem ekologicznych liczmanów, w całym przedszkolu powstały kąciki matematyczne. W dniu dzisiejszym dzieci zwiedziły Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wartością pieniądza, praktycznym przeliczaniem pieniędzy i jego sposobami oraz zapoznanie z pracą w tym zawodzie. O kolejnych etapach projektu poinformujemy Państwa w najbliższym czasie.

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę